reklama

Výpis zpráv z IP adresy: 90.178.162.83

   29.09. 2019 - 14:53
   Kódl  
Jen pro informaci - zvláště pro ty, co tak bedlivě sledujete a lpíte na okamžité aktualizaci výsledků a statistik. V již zmíněné soutěži OAHL, se kterou byla naše liga ohledně této problematiky srovnávána byly včera odehrány dva soutěžní zápasy. Do teď nebyl vložen ani jeden výsledek. Natož jejich statistika. V ŠHL jsou všechny doposud odehrané zápasy kompletně naeditovány. Tak se zeptám, kde je chyba nebo co je špatně? Zvláště pak, když tuto veškerou agendu dělá pouze jedna jediná osoba a tam se o ní dělí x lidí. Obrázek si můžete udělat sami. Hokeji zdar a statistikám dvakrát.

   25.09. 2019 - 23:56
   Kódl  
Zase jeden z řady dalších připomínkových komentářů od nějakého fanouška potažmo aktivního hráče této ligy, na který musím reagovat. Odpověď je úplně jednoduchá. Stačí se podívat do tamních pravidel OAHL, se kterou je tato zmíněná problematika srovnávána. V nich se v bodě 5 píše toto:

h) Vyplněné zápisy je vedoucí mužstva povinen do 48 hod. vyfotit a naeditovat a fotografii zápisu odeslat na email: zapis@oahl.cz

i) Pokud tak neučiní, bude tým potrestán finančním postihem 100,- Kč

A dál už je to asi jasné. Pokud ne, tak půjdu do hlubších detailů. Jak už z výše uvedených bodů vyplývá v soutěži OAHL provádí editaci zápasů každý tým sám za sebe. Tato povinnost náleží vždy domácímu týmu. Pokud tak neučiní, následuje sankce. Každý tým (vedoucí týmu) dostal od vedení soutěže přístupové heslo, pod kterým se přihlásí a provede editaci zápisu. Pochopitelně má pouze omezený přístup jen na tuto agentu u svého týmu a pouze jeden jediný pokus tuto editaci provést. Jestliže v ní udělá jakoukoliv chybu, už jí nemůže nijak opravit a musí informovat administrátora nebo vedení soutěže, aby ji opravili nebo doplnili.

V lize ŠHL dělá veškerou agendu a administrativu pouze jedna jediná osoba. Tím je to snad vysvětleno. Pokud ne, mohu pokračovat i nadále. Výhody a nevýhody:

Liga OAHL – rychlejší a aktuálnější editace díky většímu počtu lidí, kteří jsou do toho zapojeni pod hrozbou sankce. Nevýhody: originální zápisy o utkání rozesety napříč celého okresu, které už nedá nikdy nikdo dohromady. Větší riziko možných chyb a překlepů nebo neúplných údajů, které zde mohou díky tomu vzniknout, ať už záměrně nebo omylem. Může dojít k úplné ztrátě nebo likvidaci daného zápisu. Delší doba prodlevy, než dojde k jejich opravě a aktualizaci.

Liga ŠHL – editace zápisů provedeny s menší časovou prodlevou, ale se 100% pravostí. V případě nahlášení jakékoliv chyby nebo nedostatku následuje blesková aktualizace. Zápisy se editují průběžně dle situace. Podle toho kdy se odehrají a kdy si jsou ze zimního stadionu vyzvednuty, jelikož tam po každém odehraném zápase zůstávají uschovány. Všechny originály jsou ukládány a archivovány do šanonů podle daného ročníku.

Dále je potřeba si uvědomit i to, kolik práce je s tím vším spojeno a co to vlastně obnáší. Editace statistik je pouze jednou z mnoha činností, které je třeba pro plnohodnotné zajištění a fungování ligy udělat.

Konkrétně tuto veškerou činnost provádím já sám. Zápisy o utkání si vyzvednu vždy, když jsem na stadionu a po návratu domů provedu editaci zápisů, které tam v tu dobu byly uloženy a odehrány. Pokud tam zrovna nehraji nebo tam nemám cestu, vyzvednu si je později během týdne, kdy se tam zase objevím. Takhle už to funguje bezmála 10 let, co se tato soutěž hraje.

   25.09. 2019 - 23:56
   Kódl  
Takže zápisy jsem si vyzvedl až včera večer, jelikož jsem tam od pátku nebyl. Editace provedena až dnes odpoledne, jelikož jsem do noci dodělával rozpis zápasů na další týden, který má přednost. Dnes po příchodu ze zaměstnání bylo potřeba kromě editace udělat uzávěrku doplnění hráčů. Aktualizovat soupisky, vytvořit v databázi, aktualizovat v zápisech o utkání, udělat zápisy o utkání a přiřadit k aktuálnímu kolu, které se bude hrát. Sepsat článek. Dokončit rozlosování a zveřejnit a udělat další kolečko zápisů o utkání pro příští víkend. Zajistit rozhodčí na další zápasy. Kromě ŠHL dělám úplně to stejné i pro další soutěž AHL. Další práce navíc a v neposlední řadě i zmíněné editace zápisů. Odepsat na tento článek a pokračovat dál. Aktualizovat soupisky pro AHL jsem ještě nestihl, takže se do nich pustím po dopsání tohoto příspěvku. Kromě jiného vedu i dva týmy a organizuji i tréninkové ledy. A v neposlední řadě i aktivně hraji. Během toho všeho co zde popisuji se ještě děje plno dalších věcí, které je potřeba neprodleně řešit a udělat. Telefonáty, emaily, atd. To byl jenom nástřel dnešního dne, pro představu jak to vlastně chodí.

Dneska jsem u toho všeho strávil cca 8 hodin života a to ještě nekončím. Tak bych poprosil autora toho příspěvku o 500 Kč za dnešní odvedenou práci. Jelikož tohle všechno dělám zcela zdarma a bez finančních nároků v době osobního volna. Tedy i tu editaci. Jezdit po každém odehraném zápase na ZS pro zápisy a vrážet do toho ještě svoje finanční prostředky na PHM a provoz vozidla + obětovat další čas opravdu nehodlám. Leda, že by mi na to někdo přispěl. Nebo ještě úplně jinak. Není pro mě žádný problém rozvázat pracovní poměr čili dát výpověď v zaměstnání, udělat si živnost a věnovat se této činnosti oficiálně na plný úvazek. Pak budou i statistky takřka on-line. Akorát nevím, kdo by mě za to platil. To by se pak pohybovalo startovné pro týmy úplně v jiných číslech. Nebo by se na to mohli složit autoři těchto článků a příspěvků. Prosím vás lidi už mě s těmito příspěvky opravdu nezdržujte, nezatěžujte a neodvádějte od skutečné práce, kterou je potřeba udělat a je mnohem důležitější než tohle a nechte mě v klidu vykonávat tuto činnost. Pokud to nebude opravdu k věci nebo něco zásadního, co je třeba neprodleně vyřešit.

Děkuji za pochopení

S pozdravem

Karel Dohnal

   13.12. 2017 - 16:51
   Kódl  
Na poslední hrací kolo v tomto roce nebyl přidělen dostatečný počet volných termínů pro zajištění a odehrání kompletních kol a všech zápasů v obou soutěžích (AHL + ŠHL). Scházely potřebné tři termíny do plného počtu. Někdo stát musel. Některé mužstva z obou soutěží předem avizovali, že se již v tomto roce před vánoci nesejdou (vánoční večírky, firemní akce, atd). Rozpis vyšel takto. Dohrávky se mohou uskutečnit ještě v době vánočních svátků po souhlasu všech zúčastněných a v závislosti na zajištění rozhodčích a volných termínů. V opačném případě budou odehrány jindy v dalším roce, když to situace umožní, případně až na konci sezony.

Není pravda, že se vždy stačili v době vánoc odehrát úplně všechny odložené (neodehrané) zápasy. Někdy se to povedlo, někdy se to dohrávalo později. Každopádně to není nijak podstatné a neohrozí ani nijak nenaruší hladký průběh soutěže a odehrání všech zápasů do konce provozu ZS.

   15.10. 2016 - 23:50
   Kódl  
Žádná chyba se z mojí strany v přidělení (obsazení) termínu nestala. V uvedený termín se hrál zápas této ligy mezi Sifony a Beery. Proč a jak došlo k této časové kolizi zmíněných zápasů v souvislosti s OAHL je otázkou spíše na vedení tamní soutěže.

   28.09. 2016 - 12:37
   Kódl  
Vzkaz pro Ondru...

Prosím o zaslání nebo uvedení nějakého kontaktu na svoji osobu. Buď prostřednictvím těchto stránek nebo na můj email: Karlos97@seznam.cz

   14.11. 2015 - 22:24
   Kódl  
Ohledně snížení ceny za pronájem ledové plochy v pozdějších hodinách:

Ano Laďo, máš pravdu je zde tato sleva dohodnutá, ale až od 22:30. Váš zápas začíná o 15 minut dříve, tudíž v tomto případě nelze domluvenou slevu uplatnit.

Kniha návštěv

Dnes vloženy: 0 článků

Aktuální výsledky

Zobraz informace k utkáníŠneci-Demons0:3
Zobraz informace k utkáníBeery-Draci4:2
Zobraz informace k utkáníSifoni-Béci2:5
Zobraz komentář k utkání1Sršni-Schwarzbach4:1
Zobraz informace k utkáníStars-Kódl5:1
Zobraz informace k utkáníRájec-Šneci0:5
Zobraz informace k utkáníSršni-Demons4:2

Nejbližší zápasy

Anketa

Aktuální pořadí

Mužstvo  Zap  B 
1 HC Stars Prostějov 20 53
2 Kódl Team 20 50
3 HC Béci Prostějov 20 48
4 HC Schwarzbach 20 35
5 Beery Penguins 20 28
6 HC Sršni 20 26
7 HC Sifoni Mohelnice 20 24
8 HC Demons 20 18
9 HC Draci Libina 20 13
10 HC Šneci Újezd 20 6
11 SK Rájec 20 0

TOP 5 nej

Jméno Tým  Z  G+A  B 
DohnalKOT2059+3089
KrejčíSTR2036+1046
NovotnýKOT2020+1939
TichýPEN1823+1437
LašákKOT2015+2035
ŠHL na facebooku
reklama2