Jelikož se množí osobní tresty, které jsou udělovány hráčům zcela zbytečně za nejrůznější protesty z důvodu neznalosti toho, jak se na ledě chovat, prosím o pročtení si výňatku z oficiálních pravidel ledního hokeje o tom, kdo a co je možné s rozhodčím diskutovat a také jak:
1)Jestliže kapitán ani náhradní kapitán nejsou na hřišti, nemohou přijít z hráčské lavice projednat jakoukoliv situaci s hlavním rozhodčím, pokud k tomu nebyli hlavním rozhodčím vyzvání >osobní trest (viz. Pravidlo 572)
2)Jsou-li na ledě jak kapitán, tak náhradní kapitán, pouze kapitán má právo mluvit s hlavním rozhodčím.
3)Hráči, kteří nemají dres označen „C“ nebo „A“, nemají právo mluvit s rozhodčím.
201 – KAPITÁN DRUŽSTVA
Kapitán musí být označen písmenem „C“ a náhradní kapitán písmenem „A“……
Pouze takto označení hráči mají právo, pokud nejsou potrestáni, hovořit na ledě s hlavním rozhodčím o otázkách vztahujících se k výkladu pravidel, které mohou vzniknout během utkání.
Důležité: Protest, který se týká vyloučení, není věcí vztahující se k výkladu pravidel a bude potrestán. (viz. Osobní trest Pravidlo 572).
Pravidlo 572 – Protest kapitána a náhradních kapitánů
Jestliže kapitán, nebo náhradní kapitán přijde protestovat proti trestu, ať už byl na ledě či na hráčské lavici, uloží se mu osobní trest.
Shrnutí: největší chybou v ŠHL a jiných amatérských soutěží je asi otázka: „ ZA CO? TO NEBYL FAUL! „. Tohle je bráno jako protest a je dle pravidel potrestán osobním trestem. Můžete se tak zeptat pouze na výklad pravidla.
Rozhodčí budou upozorněni a bude jim navrhnuto zmírnění takových trestů – jsme přeci jen amatéři. Co se však v posledních zápasech množí je brutalita, dohrávání soubojů a oplácení. Na tohle budou rozhodčí rovněž upozorněni, aby si těchto incidentů více všímali a trestali je. (snek49)